FAQ

Časté dotazy

Je možné autostan iKamper či střešní box Hakr namontovat na mé auto? 

Jsme si téměř jistí, že ano. Autostany z dílny iKamper jsou designovány tak, aby je bylo možné nasadit na většinu automobilů. Jak autostany, tak střešní boxy jsou designovány tak, aby je bylo možné upevnit na střešní nosiče díky univerzálnímu montážnímu systému, nejsou tedy přimontovány přímo na střechu vozu. Na kompaktní vozy typu Škoda CitiGo je nebude možné namontovat. Autostan je ale možné namontovat i na přívěs či na korbu pickupu.

Jaká je nosnost autostanu? Opravdu unese 4 osoby?

Ano. Opravdu. Vyzkoušeno. Maximální nosnost autostanu je 408 kg, žebřík pak unese slušných 150 kg.

Jak je to s těmi střešními nosiči?

Co se střešních nosičů týče, výrobci obvykle uvádějí jejich dynamický hmotnostní limit, což je váha, kterou mohou nést při jízdě. Naše stany vyžadují dynamický hmotnostní limit minimálně 75 kg. Statický hmotnostní limit je mnohem vyšší

Další technický požadavek je vzdálenost mezi střešními nosiči, ta musí být minimálně 55 cm (Skycamp 3.0 mini) / 76 cm (Skycamp 3.0) viz. obrázek.

Poslední technický požadavek je délka střešních nosičů. Minimální délka je 76 cm, ale pozor! Je zapotřebí změřit skutečně využitelnou délku pro možné uchycení držáků stanu. To znamená, změřit čistou délku mezi patkami nosičů viz. obrázek.

Střešní nosiče máme také v nabídce, je ale nutné, aby auto mělo klasické hagusy

Jak a kde probíhá montáž autostanů a střešních boxů? 

Po domluvě přijedete v dohodnutém čase na jeden z našich prostorů v Českých Budějovicích (Centrum, Roudné, Vltava). Autostan či střešní box, popřípadě střešní nosiče namontujeme, pořádně proškolíme a vše vysvětlíme, po podpisu smlouvy a zaplacení vratné zálohy můžete vyrazit za dobrodružstvím. Čas a místo vrácení si pak opět určíme domluvou. Celý proces montáže či demontáže nezabere více než 15 min. 

Kolik času zabere rozložení a složení autostanu? 

Rozložení autostanu je opravdu jednoduché a rychlé, do minuty je hotovo. Se složením je nutné, abys byl/a trochu opatrnější, ale do dvou minut máš sbaleno a můžeš jet. Autostany jsou ideální na rychlý přesuny! Tady je ještě důkaz místo slibů:

Jak rychle můžu s autostanem jet? 

Maximální rychlost pro jízdu s namontovaným (a zavřeným!) autostanem je 110 Km/h. Pro autostany zkrátka platí podobné omezení, jako pro střešní boxy. Jízda s otevřeným autostanem anebo jakýmkoliv campingovým vybavením je samozřejmě zakázaná, jelikož by vedla k poškození namontovaných věcí. 

Co vše je součástí při zapůjčení  autostanu?

K autostanu dostanete automaticky vybavení v podobě závěsného botníku zdarma, matraci s antikondenzační podložkou a prostěradlo. Čisté, samozřejmě. Doporučujeme si ještě zapůjčit závěsný organizér, kam můžeš uložit všechno, co s sebou nechceš tahat do střešního stanu, i když několik kapsiček na drobnosti se v něm najde.  Pro chladnější měsíce je žádoucí si přibalit i vnitřní izolační stan.

Je možné si autostan nebo střešní box zakoupit? 

Ano. Díky našemu partnerství s oficiálním distributorem autostanů a výrobcem střešních boxů jsme ochotni prodej zprostředkovat, veškeré vybavení namontovat, vše vysvětlit a  pořádně Tě zaškolit, ať se svým novým náčiním ujedeš spoustu šťastných kilometrů! Aktuální ceny najdeš po kliknutí na odkaz partnerů na hlavní stránce, nebo na odkazy výše v textu. 

Jak funguje partnerství s GoDrive? 

Nemáš auto, na kterém by sis mohl užít noc pod hvězdama v našem autostanu nebo naopak Ti nestačí kufr a potřebuješ střešní box? Nevadí! Díky našemu spojení sil s GoDrive si můžeš zapůjčit vozidlo na libovolný počet dní, nám pak akorát musíš říct, co potřebuješ na auto od této sympatické budějcké firmy namontovat a na jak dlouho. V den zapůjčení vozidla se za námi zastavíš, my se postaráme o střešní stan nebo box, a po zaškolení a vyřízení formalit můžeš jet!